Strona główna     |     Rolmarket, tel.: (24) 260 74 00, Cieśle 47, 09-470 Bodzanów k .Płocka
Budowa, wyposażenie
i pielęgnacja ogrodów
Kontakt z nami

telefon kontaktowy:
(24) 260 74 00
wyślij do nas fax:
(24) 260 74 08
napisz do nas e-mail:
biuro@rolmarket.com

Godziny otwarcia:
Pon - Pt: 8.00 - 18.30
Sob: 8.00 - 16.30
Czym jest odkomarzanie?

Odkomarzanie jest to forma zabiegu polegająca na szybkiej likwidacji uciążliwych owadów z terenów zielonych, takich jak komary, meszki, kleszcze, osy, muchy czy inne owady.

Usługę tę można wykonywać różnymi metodami, m. in. za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego bądź zamgławiacza termicznego – na zimno lub na gorąco.

Ze względu na wyjątkową skuteczność tej ostatniej techniki, zdecydowaliśmy się ograniczyć nasze zabiegi tylko do zamgławiania na gorąco.


Na czym polega ta metoda?


Zamgławianie na ciepło umożliwia wytworzenie gorącej pary złożonej z bardzo małych kropel (znacznie mniejszych niż uzyskuje się za pomocą zimnej pary lub oprysku), co pozwala na swobodniejsze unoszenie się preparatu w powietrzu, a w związku z tym także na dokładniejsze pokrycie roślinności środkiem biobójczym. Co istotne, mgła dociera nawet do najdrobniejszych zakamarków i szczelin, a dzięku temu, że przed każdym zabiegiem dodajemy do oprysku specjalny preparat poprawiający przyczepność preparatu, jego skuteczność jest znacznie podwyższona, a czas działania dłuższy. Wspomniany utrwalacz do oprysku sprawia również, że preparat utrzymuje się dłużej na roślinach nawet po opadach deszczu.

 
Za pomocą tej techniki skutecznie i szybko eliminujemy więc uciążliwe owady, takie jak komary, kleszcze, meszki, muchy, gzy, osy zarówno z prywatnych działek, jak i terenów rekreacyjno-sportowych, takich jak parki, place, zabaw, tereny imprez plenerowych, parki linowe, ośrodki wypoczynkowe, pola golfowe czy boiska piłkarskie.

 

Warto mieć na uwadze, że zabieg za pomocą oprysku nie wyeliminuje komarów i innych owadów całkowicie, a jedynie skutecznie ograniczy ich obecność.

 

Wpływ na to, jak szybko po przeprowadzeniu zabiegu odkomarzania za pomocą zamgławiacza termicznego z powrotem pojawią się owady, ma wiele czynników, m. in. częstotliwość opadów deszczu oraz stopień przestrzegania zasad ograniczających ilość insektów. Preparat działa jednak z reguły minimum miesiąc, a często ten okres jest znacznie dłuższy.

 

Należy przy tym odnotować, że skuteczność oprysku na komary, kleszcze i inne owady jest tym wyższa, im większy teren objęty jest odkomarzaniem. Dlatego warto jest porozmawiać z sąsiadami i wspólnie umówić się na zabieg odkomarzania w Płocku lub okolicach. Wówczas nie tylko zwiększymy skuteczność działania środka, ale również poszerzymy teren wolny od niepożądanych insektów.

 

Po przeprowadzonym zabiegu odkomarzania należy odczekać ok. 30 minut przed wyjściem na dwór lub wypuszczeniem do ogrodu zwierząt. Na kilka godzin po oprysku wskazane jest pondto mycie rąk po każdorazowym powrocie z ogrodu.

 

Stosowane przez nas preparaty mają stosowne atesty i są dopuszczone do obrotu przez ministra zdrowia.

 odkomarzanie Plock Rolmarket 2

 

 

Odkomarzanie za pomoca zamlawiacza

Strona główna      O firmie     Centrum Ogrodnicze     Centrum Kamienia i Kostki     Hurtownia ogrodnicza     Sklepy internetowe     Kontakt

centrum ogrodnicze Płock, sklep ogrodniczy Płock, budowa ogrodu, wyposażenie ogrodu, pielęgnacja ogrodu, Płock, ogród Płock, hurtownia ogrodnicza, ogród hurt, ogrodnicza oferta hurtowa, artykuły ogrodnicze, narzędzia ogrodnicze, meble ogrodowe, grille ogrodowe, agrowłókniny, agrotkaniny, siatki na krety, trawy, nawozy, centrum kamienia płock, kamienie Płock, kamienie ogrodowe, kamienie ozdobne, grysy, żwiry, otoczaki, kamień elewacyjny, kamień ścieżkowy, kamień murowy, kostka granitowa, kostka brukowa, gabiony, ogrodzenia elektryczne, pastuchy i wiele innych.


stopka rolmarket Copyright © Rolmarket 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności: cookies
Realizacja: Tworzenie Stron WWW